Powielanie utworów na stronie

  1. Offline

    Admin

    Administrator

    Postów: 94

    Cześć wszystkim,
    Stwierdziłem, że zapytam najpierw was bo to wy tworzycie tą społeczność naszego portalu i fajnie jakbyście mieli wplyw na to co się dzieje na stronie.
    Mamy odwieczny problem z tym, że ktoś chce dodać utwór, który już był kiedyś na stronie.
    Chce go dodać bo ma lepszą jakość pliku, albo stary link w ogólnie już nie istnieje albo po prostu chce go mieć w swoim profilu.

    Jak rozwiązalibyście ten problem, żeby nie usuwać komuś kto dodał jako pierwszy utwor ale dodał go np. w gorszej jakości, albo dodał go rok temu i link już jest nieaktywny. Jednocześnie zezwolić innym użytkownikom na dodanie tego samego utworu?

    Przychodzą mi do głowy dwa rozwiazania:
    1. Zezwolić całkowicie na wszystko - każdy może dodać co chce. Problem w tej sytuacji będzie taki, że w chwili premiery utworu disco-polo , na stronie pojawi się 5 wstawek z tym samym utworem. Bedzie to powodować lekki spam. Pytanie czy aż tak duży bedzie spam by nam to przeszkadzało? Warunek będzie taki, że jeden uzytkownik może dodać tylko jeden ten sam utwór. Czyli będziemy sprawdzać duble ale tylko jeśli chodzi o konto danego uzytkownika czy nie dodaje ciagle tego samego w kółko jednego utworu.

    2. Zezwolić na duble ale gorszej jakości wstawki i stare wygaśnięte linki ukrywać na stronie głownej. Czyli nie usuwamy nic użytkownikowi co dodał gorszą jakość tylko robimy jego utwór "niewidoczny" na stronie głownej a "widoczny" będzie ten lepszej jakości.

    Czy któryś z pomysłow wam się podoba, lub macie jeszcze jakieś?
    Chętnie was wysłucham.

    Pozdrawiam, admin
    ciachoxv lubi ten post.
    13 Sierpień 2022 - 11:54 / #1
  2. Offline

    bociam

    Użytkownik

    Postów: 27

    ja jestem przeciwko dublom, jesli ktos znajduje lepsza jakosc utworu i chce sie tym podzielic to trzymalbym sie dotychczasowej metody zastepowania plikow. Nie kasowalbym ludziom utworu z profilu ale moze zwyczajnie zaznaczalbym ze jest lepsza wersja do pobrania tak aby bylo to widoczne dla wszystkich uzytkownikow a gorszy jakosciowo odnosnik bym ukrywal przed pobraniem.
    ciachoxv lubi ten post.
    13 Sierpień 2022 - 12:32 / #2
  3. Online

    4Q20KHZ

    Uploader

    Postów: 68

    ja jestem za bociam.
    ciachoxv lubi ten post.
    14 Sierpień 2022 - 08:00 / #3
  4. Offline

    cyma1971

    Uploader

    Postów: 19

    Ja jestem za tym by tylko były usuwane wstawki które mają nie aktywne linki.
    PRZECIW DUBLOM!!!!
    wito250, ciachoxv lubi ten post.
    14 Sierpień 2022 - 09:19 / #4
  5. Offline

    Admin

    Administrator

    Postów: 94

    Czyli wg tego co proponuje bocian, na utworze gorszej jakości wystawić link do lepszej jakości a tego ukryć zrobić niewidocznym tak by nie usuwać nic.

    To co proponuje cyma1971 to wg mnie słabe, bo tym sposobem trzeba by usunąć połowę linków wszystkim i cała praca wszystkich użytkowników poszła by na marne.

    Tak więc na razie pozostaje opcja ukrycia nieaktywnej/gorszej wstawki i pokazania tej aktualnej.
    ciachoxv lubi ten post.
    14 Sierpień 2022 - 10:53 / #5
  6. Offline

    cyma1971

    Uploader

    Postów: 19

    Panie Admin chyba źle mnie zrozumiałeś. Utwory usuwać tylko wtedy kiedy pojawi się taki sam.
    Śmiem stwierdzić że nikt nie będzie podmieniał nieaktywnych linków aby jego "praca" była na koncie innego.
    14 Sierpień 2022 - 18:34 / #6
  7. Offline

    gomel

    Użytkownik

    Postów: 35

    Jeśli link wygaśnie, a ktoś go zaktualizuje na działający:
    Można użyć adnotacji:
    1.Dodał: nick (dodającego mp3)
    2.Zaktualizował : nick (dodającego działający link, który wcześniej wygasł)
    Te 2 nicki musiały by się znaleść przy mp3 ,którego link nie działał.
    Myślę,że te informacje załatwiły by sprawę niedziałających linków.

    To samo tyczyło by się jakośći plików.
    Ta osoba która dodała by utwór gorszej jakości była by jako dodający.
    Jeśli ktoś by dodał lepszą wersję tego utworu w tym samym poście ,
    wystarczyła by adnotacja w postaci nicku osoby która zrobiła aktualizacje + link mp3 w lepszej wersji.
    I widniała by wersja od najgorszej, do aktualizowanych lepszych...
    Wszystko odbywało by się w utworze ,który był dodany po raz pierwszy.

    Sumując:
    Mp3 dodane 1 raz nie może mieć duplikatu ,
    w postaci kolejnej takiej samej wstawki.
    Wszystko informacje odbywają się w utworze, który jest dodany 1 raz.
    I nie trzeba go dodawać ponownie i robić śmietnika.

    Może to za bardzo skomplikowane ,ale przedstawiłem swoje zdanie tylko na ten temat...
    Pozdrawiam
    ciachoxv lubi ten post.
    17 Sierpień 2022 - 21:47 / #7
  8. Offline

    Admin

    Administrator

    Postów: 94

    Twój pomysł gomel nie jest zły, można by dodawać kilka mirrorów (linków) do jednej wstawki.
    Tylko u kogo w profilu miałaby się pojawić utwór, jeśli dodał go ktoś inny a dwóch innych podesłało lepsze wersje?
    U wszystkich czy tylko u oryginalnego autora?
    ciachoxv lubi ten post.
    17 Sierpień 2022 - 21:56 / #8
  9. Offline

    gomel

    Użytkownik

    Postów: 35

    Wszystkie info:
    Kto dodał, kto naprawił link, nowe lepsze wersje,
    powinno się znajdować u pierwszego dodającego dany utwór.

    I jeśli taki post zostanie w jakiś sposób zaktualizowany ,
    (aktualizacja linku, dodanie lepszej wersji)
    mógł by iść na górę kolejki jako nowy, ale miał by adnotacje ,że dodany już dawno (data pierwszego dodania) ,
    ale zaktualizowany (data aktualizacji), (kto dodał,kto zaktualizował , i linki od gorszej jakości do najlepszej)
    I wtedy ciągle operujemy 1 postem ,aby aktualizujemy dane i zapobiegamy duplikatom.

    A utwór ma pozostać u orginalnego autora oczywiście.
    Natomiast u osób, które zrobiły aktualizacje wstawki mógł by się pojawić ten utwór ,ale z inna adnotacją ...
    To trzeba by przemyśleć np.
    Z dopiskiem: Aktualizator linku, Lepsza wersja...
    Admin, ciachoxv lubi ten post.
    Ostatnio edytował: gomel 17 Sierpień 2022 - 22:23
    17 Sierpień 2022 - 22:09 / #9
  10. Offline

    Rimma_G

    Uploader

    Postów: 4

    Hello! remove all inactive links (if possible),
    and as for the quality of the songs everything below 320kbps/20kHz
    not allowed to upload to the site (youtube rip or converter).
    cyma1971 lubi ten post.
    18 Sierpień 2022 - 01:12 / #10
Online: 170